
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Accuracy | 0.8 % |
| Threshold Voltage | 400 mV |
| Reset | No Manual Reset |
| Reset Timeout | 200 ms |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 2111
Distributors
pcbx
Unit Price$1.62094
Ext.Price$1.62094
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.62094 | $1.62094 |
| 10 | $1.20117 | $12.01170 |
| 25 | $1.10115 | $27.52875 |
| 50 | $1.04004 | $52.00200 |
| 100 | $0.98231 | $98.23100 |
| 300 | $0.93769 | $281.30700 |
| 500 | $0.89511 | $447.55500 |
| 1000 | $0.86946 | $869.46000 |
| 3000 | $0.83869 | $2516.07000 |
| 5000 | $0.81987 | $4099.35000 |
